www.easygym.cz

Wellness

Sálová cvičení

Otevírací doba

Více informací naleznete zde.

EGFC Co nabízímeCore & Metabolic Training

Core & Metabolic Training

Core & Metabolic Training

Klikněte pro zvětšení a zobrazení více obrázků.

Core & Metabolic Training je lekce zaměřená na aktivaci a posílení CSS.

CSS CENTRAČNĚ STABILIZAČNÍ SYSTÉM = řetězová soustava svalů, které udržují pohromadě naše tělesné jádro (core). Tyto svaly udržují vzpřímený postoj, podpírají páteř, pomáhají kontrolovat jednotlivé pohyby a jejich koordinaci, vyrovnávají výkyvy těžiště těla, zvyšují celkovou fyzickou sílu, absorbují značnou část energie při doskocích i dopadech a především zpevňují páteř a chrání vnitřní orgány dutiny břišní. Při dysfunkci CSS se objevují problémy. Může docházet k bolestem hlavy, kolen, kyčelních kloubů nebo vzniku povislého břicha.

Proč je tedy důležité mít funkční CSS, co získáváte jeho posilováním?
Předcházíte bolestem zad, páteře nebo nosných kloubů. Zlepšíte si stabilitu a koordinaci pohybů, zvýšíte svoji fyzickou sílu a hlavně stavíte základ pro normálně fungující zdravé a krásné lidské tělo. Podpoříte svůj metabolismus, čímž zlepšíte schopnost svého těla spalovat nadbytečné tukové zásoby a urychlíte potréninkovou regeneraci. Zvýšíte efektivitu vašeho vlastního tréninku v posilovně nebo při jiném sportu tím, že se naučíte procvičovat nejen jednotlivé svalové partie izolovaně, ale osvojíte si i schopnost cvičení „od centra k periferiím".

Pro koho je cvičení vhodné? Pokročilým a zkušeným pomůže odstranit nevhodné cvičební stereotypy a posunout jejich hranice. Začátečníci si již během prvních několika lekcí vytvoří pevný základ pro svou další sportovní aktivitu.

Co mě čeká? Cviky na podložce, cviky pomocí vlastní váhy těla, posilování s činkami (0,5 kg, 
2 kg nebo 4 kg), s tyčemi, židlemi, overbally či gumičkami.

Co potřebuji na cvičení? Pevnou čistou obuv, vhodné sportovní oblečení, ručník.

Cena lekce: jednorázový vstup 120 Kč / cena na depozit 100 Kč

Lektorka: Radka Tvrdíková

Rezervace zde

K dispozici je vždy obsluha baru, která vám ráda připraví kávu, předtréninkový nápoj, vodu či míchaný protein.